* Ожидаемое снижение подачи тепла в квартиры украинцев из-за дефицита газа и морозы приведет к существенному увеличению частоты и продолжительности веерных отключений электроэнергии и могут спровоцировать энергетический коллапс в УКраине *
Все новости

Рішення Конституційного суду України від 20.01.2012 р. обмежує права громадян на доступ до суспільно важливої інформації.

 

Фонд суспільної безпеки вважає рішення Конституційного суду України від 20.01.2012 р. таким, що обмежує права громадян на доступ до суспільно важливої інформації про доходи та витрати державних службовців та членів їх родин.

 

На думку Голови Ради Фонду Івана Сікори «рішення Конституційного суду України негативно вплине на реалізацію антикорупційної політики в Україні та суттєво обмежую права громадян на доступ до суспільно важливої інформації».

 

На думку експертів Фонду суспільної безпеки рішення Конституційного суду України матиме наступні наслідки:

1)    відмову державних службовців надавати інформацію посилаючись на ії конфіденційність;

2)   формальне виконання державними службовцями норм антикорупційного законодавства в частині декларування доходів та витрат;

3)   можливість застосування правоохоронними органами вибіркового правозастосування в рамках перевірки декларацій виходячи з політичних мотивів;

 

А головне, що у інститутів громадського суспільства та журналістів будуть відсутні дієві механізми громадського контролю за достовірністю наданої інформації державними службовцями, які в переважній більшості ведуть прихований або демонстративний спосіб життя та споживання,  що суперечить їхнім доходам. Останнім часом поширеною стала практика декларування державними службовцями скромних статків та доходів особисто. В той же час, члени сімей або родичі «скромних» державних службовців отримують доходи,  які в рази перевищують власне дохід  державного службовця.

 

Таким чином, рішення Конституційного суду України від 20.01.2012 р. не лише не сприяє виконанню прийнятих Україною антикорупційних зобов’язань перед міжнародними організаціями, але й підриває довіру до щирості ії антикорупційних намірів. На думку Голови Ради Фонду Івана Сікори, рішення Конституційного суду України від 20.01.2012 р. має буди переглянуте та приведене у відповідність до вимог Закону «Про засади запобігання та протидії корупції».

 

Довідка ФСБ:

Рішення Конституційного суду від  20 січня 2012  року дає наступне трактування  положення частин першої, другої статті 32, частин другої, третьої статті 34 Конституції України. Зокрема, ці положення слід розуміти так:

- інформацією про особисте та сімейне життя особи є будь-які відомості та/або дані про відносини немайнового та майнового характеру, обставини, події, стосунки тощо, пов’язані з особою та членами її сім’ї, за винятком передбаченої законами інформації, що стосується здійснення особою, яка займає посаду, пов’язану з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування, посадових або службових повноважень. Така інформація про особу є конфіденційною;

- збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди державою, органами місцевого самоврядування, юридичними або фізичними особами є втручанням в її особисте та сімейне життя. Таке втручання допускається винятково у випадках, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.Президентська кампанія як боротьба стереотипів з інноваціями PDF Печать E-mail
07.01.12 12:43
Недоступен ни однин перевод.

Президентська компанія 2009/2010 викликає стійке відчуття «дежа вю». Не дивлячись на насущну потребу в новому курсі і нових пропозиціях для України, основнілідери президентської гонки – Віктор Янукович і Юлія Тимошенко ведуть компанію чітко в межах тезисів 2004 року. Знову ми чуємо обіцянки соціальної справедливості, знову виникає питання про вступ до ЄС або про співдружність з Росією, знову Майдан використовується як стартовий майданчик для боротьби за президентське крісло.

Читать полностью
 
Соціальні стандарти і державні гарантії PDF Печать E-mail
07.01.12 12:41
Недоступен ни однин перевод.

 

Результати досліджень, проведених фахівцями ГО „Фонд суспільної безпеки” щодо оцінки ефективності державної політики  в галузі соціального забезпечення інвалідів та „чорнобильців” в Україні та системи надання соціальних послуг, довели наступне:

- як наявність резервів для їх фінансування так і слабку ефективність їх відносно бенефіціаріїв системи:
- стагнацію системи надання соціальних послуг у зв’язку з відсутністю стандартів якості на соціальні послуги та складність тендерних процедур.

Читать полностью
 
Збільшення зарплат і пенсій: реалії чи популізм PDF Печать E-mail
07.01.12 12:39
Недоступен ни однин перевод.


У травні ми знову стаємо свідками політичної боротьби навколо підвищення зарплат та пенсій. Президент не підписує зміни до держбюджету-2007, якими передбачається збільшення зарплат т пенсій і якого він вимагав ще два місяці потому. Представником Секретаріату Президента є названі політичні мотиви не дозволяти політичним опонентам загравати із виборцями. Чи переважаються в уряді Януковича популістські настрої варто вияснити, проаналізувавши зміст урядових пропозицій.

Читать полностью
 
Жіноча міграція: зміна гендерних ролей PDF Печать E-mail
07.01.12 12:35
Недоступен ни однин перевод.

 

Дане есе присвячене проблемі, яка може істотно вплинути на трансформацію західноукраїнської сім'ї протягом майбутньої декади. Проблема пов'язана із зміною ґендерних ролей у зв'язку з масовою міграцією жінок в країни західної Європи.

Читать полностью
 
Як перемогти у другому турі виборів PDF Печать E-mail
26.01.11 00:00
Недоступен ни однин перевод.

25 січня у прес-центрі інформаційного агентства «Українські Новини» Фондом суспільної безпеки був організований круглий стіл на тему: «Технології використання іноземних спостерігачів і журналістів для забезпечення перемоги в другому турі президентських виборів». У роботі круглого столу взяли участь:

  • Юрій Гаврилечко, експерт Фонду суспільної безпеки;
  • Юрій Романенко, директор аналітичного центру «Стратагема»;
Читать полностью
 
<< Начало < Предыдущая 1 2 3 Следующая > Последняя >>

Страница 2 из 3