* Ожидаемое снижение подачи тепла в квартиры украинцев из-за дефицита газа и морозы приведет к существенному увеличению частоты и продолжительности веерных отключений электроэнергии и могут спровоцировать энергетический коллапс в УКраине *
Національний моніторинг реформи соціального захисту та соціальних послуг PDF Печать E-mail
20.02.13 18:42
Недоступен ни однин перевод.

 


 

Актуальність проекту пов’язана із необхідністю подолання загроз порушення права вразливих категорій громадян на соціальну допомогу та послуги у процесі реалізації Реформи соціальної підтримки, визначеної у Програмі економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава». Застосування неадекватних соціальним потребам та умовам домогосподарств механізмів перевірки доходів та майна, врахування доходів при визначенні розміру допомоги вже у 2010 році почало призводити до катастрофічного скорочення одержувачів соціальної допомоги, зокрема допомоги по малозабезпеченості та житлових субсидій. Виключення із програм допомоги тих, хто її реально потребує створює реальні загрози крайньої бідності в Україні. Моніторинг соціального впливу НПА, які запроваджуються в результаті реформи, оперативне корегування реформ на етапі нормопроектування дозволить мінімізувати негативні наслідки запровадження адресності соціальної допомоги.

Проектом передбачається здійснення спільно із Комітетом соціальної політики та праці ВРУ заходи моніторингу нормативно-правового, організаційного впровадження адресності соціальної допомоги на основі методики моніторингу, яка одночасно дозволяє ідентифікувати негативні правові та соціальні наслідки реформаторських заходів. Зокрема, методика передбачає здійснення моніторингу законодавчих та нормативно-правових актів на центральному рівні з одночасним відстеження спроможної соціальних служб та органів влади впроваджувати ці реформи з мінімальними ризиками порушення соціальних прав. В 16-ти районах 8-ми областей тестуватимуться управління соціального захисту та соціальні служби із залученням волонтерів з числа вразливих категорій населення. За результатами моніторингу спільно із Комітетом ВРУ, залученими фахівцями розроблятимуться рекомендації щодо удосконалення нормативно-правової бази реформ. Рекомендації впроваджуватимуться через механізм виконання рішень Комітету соціальної політики та праці. Широка інформаційна компанія дозволить залучити мільйонну аудиторію до громадського контролю за реформою соціального захисту.

(1)Прискорення реформи соціального захисту та запровадження адресності соціальної допомоги через мобілізацію ресурсів громадського моніторингу та підтримки; (2) Розробка та поширення методики моніторингу реформи соціального захисту, яка дозволяє ідентифікувати проблеми їх концептуального забезпечення, планування заходів, нормативно-правового забезпечення та соціальних наслідків впровадження. (3) Оперативне виявлення прогалин НПА та внесення змін до них на етапі розробки та впровадження (1 законопроект та 4 НПА); (4) Успішна практика лобіювання результатів моніторингу з використанням повноважень парламентського комітету;

Попередження порушень права на соціальну допомогу біля 150 тис. одержувачів допомоги у 16 районах, де здійснюватиметься моніторинг.

Організації-партнери:

«Соціальна країна», Комітет соціальної політики та праці ВРУ, Центр соціального партнерства та лобіювання НаУКМА