* Очікуване зниження подачі тепла в квартири українців через дефіцит газу і морози призведуть до істотного збільшення частоти і тривалості віялових відключень електроенергії і можуть спровокувати енергетичний колапс в Україні *
Усі новини

Рішення Конституційного суду України від 20.01.2012 р. обмежує права громадян на доступ до суспільно важливої інформації.

 

Фонд суспільної безпеки вважає рішення Конституційного суду України від 20.01.2012 р. таким, що обмежує права громадян на доступ до суспільно важливої інформації про доходи та витрати державних службовців та членів їх родин.

 

На думку Голови Ради Фонду Івана Сікори «рішення Конституційного суду України негативно вплине на реалізацію антикорупційної політики в Україні та суттєво обмежую права громадян на доступ до суспільно важливої інформації».

 

На думку експертів Фонду суспільної безпеки рішення Конституційного суду України матиме наступні наслідки:

1)    відмову державних службовців надавати інформацію посилаючись на ії конфіденційність;

2)   формальне виконання державними службовцями норм антикорупційного законодавства в частині декларування доходів та витрат;

3)   можливість застосування правоохоронними органами вибіркового правозастосування в рамках перевірки декларацій виходячи з політичних мотивів;

 

А головне, що у інститутів громадського суспільства та журналістів будуть відсутні дієві механізми громадського контролю за достовірністю наданої інформації державними службовцями, які в переважній більшості ведуть прихований або демонстративний спосіб життя та споживання,  що суперечить їхнім доходам. Останнім часом поширеною стала практика декларування державними службовцями скромних статків та доходів особисто. В той же час, члени сімей або родичі «скромних» державних службовців отримують доходи,  які в рази перевищують власне дохід  державного службовця.

 

Таким чином, рішення Конституційного суду України від 20.01.2012 р. не лише не сприяє виконанню прийнятих Україною антикорупційних зобов’язань перед міжнародними організаціями, але й підриває довіру до щирості ії антикорупційних намірів. На думку Голови Ради Фонду Івана Сікори, рішення Конституційного суду України від 20.01.2012 р. має буди переглянуте та приведене у відповідність до вимог Закону «Про засади запобігання та протидії корупції».

 

Довідка ФСБ:

Рішення Конституційного суду від  20 січня 2012  року дає наступне трактування  положення частин першої, другої статті 32, частин другої, третьої статті 34 Конституції України. Зокрема, ці положення слід розуміти так:

- інформацією про особисте та сімейне життя особи є будь-які відомості та/або дані про відносини немайнового та майнового характеру, обставини, події, стосунки тощо, пов’язані з особою та членами її сім’ї, за винятком передбаченої законами інформації, що стосується здійснення особою, яка займає посаду, пов’язану з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування, посадових або службових повноважень. Така інформація про особу є конфіденційною;

- збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди державою, органами місцевого самоврядування, юридичними або фізичними особами є втручанням в її особисте та сімейне життя. Таке втручання допускається винятково у випадках, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.Прес-служба Фонду суспільної безпеки: Очікуване зниження температури в квартирах українців до 14-16 градусів і морози призведуть до масових і тривалих віялових відключень електроенергії PDF Друк e-mail
Середа, 24 грудня 2014, 16:01


КИЇВ, 24 грудня 2014 року. Очікуване зниження подачі тепла в квартири українців через дефіцит газу і морози призведуть до істотного збільшення частоти і тривалості віялових відключень електроенергії і можуть спровокувати енергетичний колапс в Україні. Про це заявив експерт Фонду суспільної безпеки Юрій Гаврилечко.

«Уряд України влітку запланував 30-відсоткове скорочення поставок газу для населення і теплокомуненерго. Тому температура в квартирах українців може скоротитися до 14-16 градусів при нормативі в 18-20 градусів. Через холод в квартирах люди будуть включати обігрівачі, що збільшить до критичної межі навантаження на електромережі. У цьому випадку буде відбуватися віялове відключення електроенергії в усіх регіонах», – переконаний Юрій Гаврилечко.

За даними українських синоптичних сервісів, після 3 січня температура повітря в середньому по Україні опуститься до -11, а з 6 січня – до -17 градусів морозу.

«Офіційно Міненерго повідомляє про застосування віялових відключень в Одеській області. За нашими даними, віялові відключення відбуваються і в інших областях – у Київській, Черкаській, Полтавській, Миколаївській, Харківській, Херсонській. Місцями електрику відключають на 7-8 годин на добу», – зазначив Юрій Гаврилечко.

«Чим сильніші будуть морози і чим нижче буде температура гарячої води в батареях, тим частіше будуть відключати електрику. За нашими підрахунками, на місяць для опалення житла знадобиться до 2 млрд. кубометрів газу, для промисловості – близько 2,5 млрд. кубометрів. Всього в України є 8 млрд. кубометрів газу, який можна використовувати. Якщо морози триматимуться і в лютому, то газу вистачить тільки до середини лютого. Тому українці потрапляють у замкнене коло «обмеження поставок тепла» – «відключення світла», – підкреслив Юрій Гаврилечко.

«Відповідальність за події лежить повністю на уряді України, НАК «Нафтогаз України» та Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України, які вчасно не забезпечили в необхідних обсягах поставки обсягів газу для потреб теплокомуненерго та вугілля для генерації електроенергії. Про те, що в Україні буде дефіцит газу, в уряді знали ще червні, коли переговори про постачання газу провалилися. А про те, що будуть проблеми з поставками вугілля, було зрозуміло в квітні, коли почалися бойові дії на сході України. У підсумку, за п'ять місяців уряд не забезпечив ні поставок вугілля, ні поставок газу», – підкреслив експерт Фонду суспільної безпеки Юрій Гаврилечко. Він зазначив, що про можливість віялових відключень електроенергії в уряді заявили у вересні, і протягом двох місяців ситуація із забезпеченням енергобезпеки України не змінилася.

«Сьогодні Україна більшою мірою потребує вугілля, газу та грошей на їх закупівлю, ніж військової підтримки, яку уряд просить у європейських країн і США», – додав Юрій Гаврилечко.

 

Довідка

Температура в приміщеннях. З 1 грудня в Україні почали застосовуватися аварійні відключення електроенергії – припинення подачі електрики на окремі об'єкти. У їх число увійшли промислові споживачі, щонайменше, в 10 областях.

Згідно Державних будівельних норм України «Житлові будинки. Основні положення», в зимовий час температура в кімнаті повинна становити 20 градусів, на кухні – 18, в коридорі в квартирі – 16 градусів. В червні уряд рекомендував Мінрегіонбуду та Мінохоронздоровя знизити нормативи температури у житлових приміщеннях на 2 градуси. Таким чином, допустимі значення температуру можуть складати в кімнатах на рівні 18 градусів, на кухні – 16, в коридорі – 14 градусів.

Баланс газу. За оперативними даними «Укртрансгазу», станом на 20 грудня в підземних сховищах газу знаходилося 12,2 млрд. кубометрів газу, з яких 4 млрд. кубометрів – технологічний газ, 8,2 млрд. кубометрів – газ, який можна використовувати. Згідно з інформацією «Укртрансгазу», з початку опалювального сезону, який розпочався 20 жовтня, було використано 4,5 млрд. кубометрів газу. В середньому, для опалення квартир при 0 градусів на добу потрібно 63 млн. кубометрів газу, при -5 – 94 млн. кубометрів, при -15 – 160 млн. кубометрів газу. Таким чином, тільки на потреби теплокомуненерго з 20 грудня по 20 січня буде потрібно близько 1,7-2 млрд. кубометрів газу, для потреб промисловості – ще близько 2,2-2,5 млрд. кубометрів газу. Сумарно – 4-4,5 млрд. кубометрів газу. Таким чином, на 20 січня у розпорядженні України залишиться не більше 3,5-4 млрд. кубометрів газу. Це означає, що газ може закінчитися до середини лютого.

Баланс вугілля. Щорічно в Україні для потреб енергетики (генерація електроенергії і робота теплокомуненерго) використовується близько 37 млн. тонн вугілля, пікові навантаження припадають на зимовий період. Мінімальний обсяг вугілля для роботи в зимові місяці – 1 млн. тонн. Станом на середину листопада в розпорядженні України перебував 1,7 млн. тонн вугілля. Якщо не будуть забезпечені поставки палива найближчим часом, вугілля вистачить до середини січня.

Відключення електроенергії. Про можливість відключень електроенергії Міненерговугілля попереджало у вересні 2014 року. 1 грудня почалися аварійні відключення промислових підприємств в 10 областях України. Аварійні відключення передбачають припинення подачі електрики певним споживачам.

У середині грудня почалися віялові відключення населення та об'єктів соціальної інфраструктури. У разі віялових відключень припиняється подача електрики по окремих лініях, і без електроенергії залишаються всі підключені до лінії споживачі – підприємства, житлові квартали, об'єкти соціальної інфраструктури – садочки, лікарні, держустанови.

 
Приховані робочі місця для молоді: п'ятирічна перспектива PDF Друк e-mail
Середа, 24 липня 2013, 15:30

 

Прес-конференція на тему: «Приховані робочі місця для молоді: п'ятирічна перспектива». Фонд суспільної безпеки та компанія «GP Group» в рамках проекту: «Розробка та лобіювання проекту постанови КМУ щодо прог­но­зування ринку праці для підвищення ефективності програм професійної підготовки та програм зайнятості населення» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», провели дослідження ринку праці шляхом опитування провідних роботодавців, що мають високу соціальну активність.

На думку дослідників, сьогодні молодь не орієнтується в перспективах свого вибору майбутньої професії на ринку праці, оскільки потреби працедавців не прогнозуються і не вивчаються належним чином, а навчальні заклади не отримують адекватні замовлення на підготовку фахівців. Результати проекту знайшли вагому підтримку серед керівництва Міністерства молоді та спорту України. Учасники: Василь Стадник, директорр ГО «Фонд суспільної безпеки»; Сергій Глущенко, перший заступник міністра молоді та спорту України ; Олексій Зволинський, старший партнер HR-дослідницької компанії GP Group.

 

Учасники прес-конференції:

- Василь Стадник, директор Фонду суспільної безпеки;

- Сергій Глущенко, перший заступник Міністра молоді та спорту;

- Олексій Зволинський, старший партнер компанії “GP Group”.

 

Представникам ЗМІ слід акредитуватися/

Олег Сільвестров
050 267 26 34
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

 

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях

 
Перевірка законності отримання доходів не повинна бути вибірковою PDF Друк e-mail
Середа, 14 листопада 2012, 13:03

Проблеми з наповненням бюджету та величезні виплати, що чекають Україну в 2013 році по зобов’язанням перед міжнародними фінансовими організаціями безперечно змушують фіскальні органи шукати нові джерела поповнення бюджету. Боротьба із «сірими» зарплатами, масовий пошук здавачів квартир в Києві та зобов’язання їх сплатити податки на доходи та інші заходи боротьби з «дрібною рибою» сьогодні стають популярними серед урядовців. Нещодавно голова Державної податкової служби Олександр Клименко зазначив, що «Ми також зробили аналіз даних про реєстрацію підприємств на фізичних осіб. Як виявилося, деякі люди в Україну вносять до статутних фондів десятки мільйонів гривень, але при цьому показують офіційний дохід у 10 тисяч гривень». Пошук резервів для поповнення бюджету йде повними ходом. Водночас, українська практика має одну значну проблему, яка називається вибіркове правозастосування.

Детальніше...
 
Рішення Конституційного суду України від 20.01.2012р. обмежує права громадян на доступ до суспільно важливої інформації PDF Друк e-mail
Понеділок, 15 жовтня 2012, 00:00

Фонд суспільної безпеки вважає рішення Конституційного суду України від 20.01.2012р. таким, що обмежує права громадян на доступ до суспільно важливої інформації про доходи та витрати державних службовців та членів їх родин.

На думку Голови Ради Фонду Івана Сікори «рішення Конституційного суду України негативно вплине на реалізацію антикорупційної політики в Україні та суттєво обмежую права громадян на доступ до суспільно важливої інформації».

Детальніше...
 
Соціологія як інструмент маніпуляцій PDF Друк e-mail
Субота, 07 січня 2012, 12:45

Учасники організованої Фондом суспільної безпеки прес-конференції «Протидія маніпуляціям з соціологічними даними на президентських виборах в 2010 р.», що проходила 9 листопада в агентстві «Інтерфакс-Україна» упевнені, що допомогти вирішити проблему маніпуляцій з соціологічними даними в період передвиборної компанії можуть лише спільні зусилля представників громадянського суспільства, професійного співтовариства соціологів, журналістів і політиків.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 3